30 grudnia 2022

Dziękujemy za mijający rok

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

 

   Przesyłając Państwu najserdeczniejsze noworoczne pragniemy podziękować za owocną współpracę w mijającym roku kalendarzowym. Jesteśmy wdzięczni za dokonany przez Państwa wybór naszej Bursy, jako miejsca zamieszkania dla swoich synów. Wdzięczni za zaufanie i okazane zainteresowanie pragniemy podzielić się z Państwem najważniejszymi działaniami podjętymi dla dobra naszych wychowanków w mijającym roku.

        Dzięki Państwa regularnym wpłatom oraz gronu naszych partnerów i dobroczyńców udało się nam w 2022 roku znacząco podnieść standard naszej placówki. W minionym okresie odświeżyliśmy blisko czterdzieści pokoi wychowanków oraz główną klatkę schodową i pomieszczenia kuchenne, przeprowadziliśmy generalny remont sali audiowizualnej oraz pracowni komputerowej, czyniąc z niej pokój rekreacyjny z bilardem i piłkarzykami. Dzięki naszym sponsorom udało się nam zakupić do Bursy sprzęt o wartości ponad 80 tys. złotych. Były to miedzy innymi: lodówka bufetowa, sprzęty do podawania gorących potrwa, trzy dystrybutory do wody ciepłej, zimnej i gazowanej, nowy sprzęt sportowy do siłowni i gier zespołowych, głośnik przenośny JBL o dużej mocy, trzy komputery stacjonarne do pracowni komputerowej, dziesięć nowych łóżek, dwie kuchenki mikrofalowe. W minionym roku wymieniliśmy również stare oświetlenie w pokojach zastępując je energooszczędnymi lampami led, wymieniliśmy okno w sali audiowizualnej, zamontowaliśmy komplet nowych zasłon blackout. W przestrzeni wspólnej znalazło się również nowe, niemal 800 l akwarium z rybami egzotycznymi. Celem usprawnienia komunikacji między Bursą a opiekunami naszych wychowanków wdrożyliśmy elektroniczny system informacyjny e-Bursa, będący odpowiednikiem używanych w szkołach dzienników elektronicznych. System ten został stworzony specjalnie dla potrzeb naszej placówki i wciąż jest rozwijany, aby zapewnić Państwu jak największy komfort użytkowania.

W nadchodzącym roku kalendarzowym planujemy kolejne inwestycje w zaplecze socjalne naszej placówki. Obecnie poszukujemy firmy, która w nadchodzące wakacje podejmie się generalnego remontu kolejnego pionu łazienek, co pozwoli na utworzenie kolejnych sześciu toalet w pokojach wychowanków, zastępując dotychczasowe rozwiązanie modułowe. Wysłaliśmy również zapytanie ofertowe na produkcję dwustu piętnastu nowych łóżek z litego drewna. Przed wakacjami planujemy również generalny remont kawiarenki wychowanków tak, aby zawierała w sobie pełen aneks kuchenny.

 

ks. Łukasz Burnicki SDB

- dyrektor

 

 

BURSA-TS.SZCZECIN.PL

BURSA-TS.SZCZECIN.PL

sekretariat@bursa-ts.szczecin.pl

Bursa Towarzystwa Salezjańskiego

ul. Ku Słońcu 124

71-080 Szczecin 

 

Sekretariat:  tel. 882 341 967

Księgowość:  tel. 882 341 967

Fax: 91 485 48 84 

Portiernia:  tel. 91 48 35 123 

Dyrekcja:  tel. 511 456 144

Wychowawcy:  tel. 882 341 969